Kardiologia

Postęp naukowo-technologiczny jest bardzo widoczny w kardiologii. W ciągu zaledwie kilku lat pojawiła się znaczna liczba nowych rozwiązań. Jako firma zaangażowana w badania i rozwój, Toshiba odegrała znaczącą rolę w rozwoju technologii obrazowania serca i ustanowienia dzisiejszych standardów. Toshiba ma długą historię innowacji prowadzących od rozwój pierwszej lampy rentgenowskiej w 1914 roku do technologii Dynamic Volume Imaging dziś.

 

Hasło - Made for Life jest zobowiązaniem, że pacjenci są głównym przedmiotem naszych innowacyjnych technologii. Dając zespołom chirurgicznych lepszą jakość obrazu pozwalającą na wykonywanie skomplikowanych zabiegów kardiologicznych lub, daje pacjentom możliwość wykonania pełnej potrzebnej Diagnostyki MR, kiedy kontrast jest przeciwwskazaniem.

 

Przykładem jest pierwszy na świecie Dynamic Volume skaner CT - Aquilion ONE - która jest jednocześnie ostatnim krokiem w naturalnym rozwoju obrazowania multislice i skokiem, który będzie wprowadzać CT w przyszłości.

 

W USG - nowy system Artida, zapewnia niespotykaną jakość obrazu, bardzo szybkie i prostą nawigację na obrazach 4D, oraz pozwala na zaawansowane oceny ruchu ścian.

 

artida1.jpg     Echokardiograf Artida daje najlepsze w swojej klasie obrazowanie 4D serca, pozwala je stosować w codziennej praktyce klinicznej. Intuicyjny interface SmartSlice pozwala ciąć, przycinać i pokazywać objętości 4D szybko i wygodnie. Artida wyposażona jest w wiele innowacyjnych technologii min. 3D Wall Motion Tracking, które oferuje nowe funkcje. Obrazowanie 4D echo i ilościowa analiza funkcji LV stają się proste i intuicyjne, w ten sposób zmieniają rutynową diagnostykę.

 

 

 

Aparaty polecane do diagnostyki kardiologicznej:

Aparat XARIO - XARIO

 

 
 

ct1.jpg

Aquilion ONE jest unikalnym, pierwszym na świecie Tomografem z Dynamic Volume CT. Detektor z 320 rzędami, pozwala na pokrycie 16 cm zakresu akwizycji. Pozwala to kardiologom na obrazowanie całego serca w ciągu zaledwie jednego obrotu, oraz umożliwia całościową analizę wieńcową. Pojedynczy rytm serca zawiera kompletną informacją funkcjonalną. Każda rekonstrukcja 3D wykonywana jest dokładnie w tej samej fazie tętnic wieńcowych przy jednorodnej dawce kontrastu.

 

 

 

 


mr2.jpg
CARDIAC MR Vantage MR jest wyposażony w ekskluzywną technologię Atlas firmy Toshiba. Oferuje pierwsze na świecie 128 RF elementowe cewki. Zapewniają one niezrównaną jakość obrazu w diagnostyce sercowo-naczyniowej. Kompletny zestaw technik bez kontrastu MRA wysokiej jakości obraz, który jest tak dobry, jeśli nie lepszy od obrazów uzyskanych przy użyciu opartych na gadolinie kontrastach.