Aplio 300 Platinum

 

aplio_300_monitor.jpg

Aplio 300 Platinum Series to aparat klasy premium, który dzięki otwartej i inteligentnej architekturze stanowi idealną platformę dla najnowszych opracowań w dziedzinie obrazowania.

 

W standardzie aparat jest wyposażony w najnowsze techniki obrazowania.

Jego rewolucyjny HD Beamformer umożliwia otrzymanie obrazów w najwyższej rozdzielczości.

 

 

Zakres częstotliwości pracy aż do 18 MHz, precyzyjny tryb B, wysokiej czułości tryb Dopplera i bogate oprogramowanie pomiarowe pozwalają otrzymać  badania na najwyższym poziomie.

 

Aparat posiada bogaty wybór wysokiej jakości głowic, pozwalających wykonać szeroki zakres badań.

Głowice wykonane są w nowoczesnej technologii cięcia kryształów, zwiększającej ogniskowanie wiązki wysyłanych impulsów ultrasonograficznych, odpowiadająca głowicom matrycowym.

 

 

Funkcjonalność iStyle™

 

Aparat ma budowę kompaktową i zwartą konstrukcję o szerokich możliwościach regulacji położenia monitora i konsoli.

Jego ergonomicznie zaprojektowany panel użytkownika z programowalnym układem przycisków i przełączników dostarcza użytkownikowi czytelny interfejs.

 

Jest wyposażony w funkcję szybkiego startu - funkcja szybkiego przejścia ze stanu czuwania do trybu pracy tzw. Standby.

 

Szybka zmiana presetów podczas badania oraz optymalizacja jakości obrazu za pomocą jednego przycisku (QuickScan) powodują, że obsługa jest bardzo prosta i tym samym skraca się czas wykonywania badania.

 

 aplio_funkcjonalnosc_2.jpgaplio_funkcjonalnosc_3.jpgaplio_funkcjonalnosc_1.jpg

 

Panel dotykowy wspomagający obsługę aparatu

 

  • bardzo funkcjonalny panel dotykowy wspomagający obsługę aparatu z wyświetlanymi przyciskami funkcyjnymi. 
  • unikatowe rozwiązanie podnoszące komfort i ergonomię pracy: przyciski funkcyjne można w dowolny sposób układać, zmieniać wielkość i położenie dopasowując do specyfiki i wykonywanych badań.
  • możliwość przypisania konkretnego układu przycisków do konkretnego typu badania  przyspiesza i ułatwia pracę

 

Monitor 19 cali daje możliwość wyświetlenia obrazu USG w trybie full screen.

 

Zintegrowany z aparatem system archiwizacji obrazów na dysku twardym pozwala na eksport danych na nośniki przenośne DVD/CD, USB w formatach zgodnych z Windows i DICOM

 

 

Aplio 300 Platinum Series w standardzie jest wyposażony w obrazowanie harmoniczne podstawowe i z odwróceniem impulsu – Pulse Subtraction, a także w obrazowanie trapezowe oraz rombowe

W standardzie aparat jest wyposażony także w wiele najnowszych technik obrazowania i trybów

 

 

Tryb obrazowania DUAL   

 

Tryb obrazowania Dual: Prawo/Lewo oraz Góra/Dół pozwalający lepiej porównywać te same obszary lub widzieć je w różnych trybach pracy (np. B/CD, B/Elasto, B/SMI)

 

 

BEAM - Biopsy Enhancement Auto Mode

 

Oprogramowanie polepszające wizualizację igły biopsyjnej w trakcie zabiegów bez konieczności dobierania kąta wejścia igły. Posiada możliwość ustawienia 3 stopni wzmocnienia wizualizacji igły biopsyjnej.

 

Precision Imaging 

 

Zwiększenie rozdzielczości i kontrastu obrazowanych struktur. Metoda preprocessingowa nie powodująca utraty prędkości odświeżania. Tryb obrazowania z poprawą rozdzielczości kontrastowej poprzez eliminację szumów plamek obrazów (speckle reduction)

 

ApliPure™,   ApliPure Plus™ 

 

Obrazowanie wielowiązkowe przy nadawaniu i odbiorze oraz wygładzanie obrazu typu „speckle reduction”

 

Advance Dynamic Flow™  (ADF™)

 

Unikalne obrazowanie mikroprzepływów pozwalające uzyskiwać bardzo precyzyjne obrazy naczyń

 

 

 aplio300_platinum_imaging_precision.jpgaplio300_platinum_imaging_aplipure.jpgaplio300_platinum_imaging_adf.jpg

 

 

Ponadto może być bogato wyposażony w różne tryby, unikalne technologie poprawiające obrazowanie oraz zaawansowane oprogramowanie.

 

 

Differential THI - obrazowanie różnicowe

 

Najnowszej generacji obrazowanie różnicowe polepszające jakość obrazowania zarówno w strefie bliskiej jak i w dalekiej      

 

Funkcja IMT 

 

Oprogramowanie do automatycznego wyznaczania kompleksu Intima Media

 

Oprogramowanie VASCULAR INDEX

 

Ocena unaczynienia danego obszaru podawana w % ułatwia diagnostykę zmian oraz postępu leczenia w chorobach reumatoidalnych

 

Obrazowanie panoramiczne

 

Real-time Panoramic View może tworzyć anatomiczne przekroje o dużej długości dla dowolnych struktur. W połączeniu z obrazowaniem harmonicznym, Pulse Subtraction i ApliPure daje to doskonałe obrazy diagnostyczne. Pozwala lepiej zlokalizować wybraną strukturę

 

 

SMI – Superb Micro-Vascular Imaging

 

Innowacyjna technika obrazowania pozwalająca na wizualizację mikroskopijnych przepływów z filtracją artefaktów ruchowych dostępna zarówno w trybie kolorowym jak i monochromatycznym.

Zapewnia wizualizację przepływów o niskich prędkościach, bardzo wysoką rozdzielczość i prędkość odświeżania, co pozwala ocenić niezwykle niskie przepływy np. w korze nerek, węzłach chłonnych, guzach, w przypadku neowaskularyzacji np. blaszek miażdżycowych w naczyniach, czy uszkodzeń ścięgien (tendinopathy) i niedokrwieniu.

Umożliwia również obrazowanie przepływów w komorach serca płodu w 10-12 tygodniu, co pozwala na bardzo wczesną diagnostykę wad.

Zapewnia też bardzo dokładną wizualizację drobnych naczyń np. unaczynienie nerek bez potrzeby podawania kontrastu, umożliwia również diagnostykę w przypadku refluksu, obserwację drobnych naczyń w przypadku oceny skrętu jąder u dzieci i w wielu innych przypadkach.

 

 aplio_smi_1.jpg aplio_smi_2.jpg

 

Elastografia tkankowa typu Strain

 

Elastografia w czasie rzeczywistym o wysokim poziomie dokładności, czułości i powtarzalności w szerokim zakresie ustawień klinicznych

Oprogramowanie obliczające i wyświetlające sztywność względną tkanki w czasie rzeczywistym w postaci map kolorów oraz skali porównawczej  obszaru badanego i referencyjnego. Jakościowy wskaźnik użytej siły ucisku oraz czasu jego trwania pozwalający dobrać odpowiedni czas i siłę stosowanego ucisku. Możliwość pomiarów i porównania do 4 miejsc.

 

Elastografia Shear Wave

 

Elastografia oparta o analizę rozchodzenia się fal poprzecznych w czasie rzeczywistym, z możliwością oceny  w kPa oraz m/sek. Unikatowe obrazowanie propagacji fal poprzecznych pozwala na bardziej dokładne wykonywanie pomiarów.

 

 

Fuzja obrazów - Smart Fusion

 

Inteligentna wirtualna nawigacja w pełni zintegrowana z aparatem usg umożliwiająca fuzję (porównanie) obrazów uzyskanych w różnych technikach obrazowych.

Korelacja różnych sposobów obrazowania (np. CT, MR) z obrazami z aparatu usg w czasie rzeczywistym pozwala szybciej znaleźć zmiany trudne do uchwycenia, poprawić dokładność diagnozy, a w przypadku procedur inwazyjnych pozwala bezpiecznie ominąć anatomicznie złożone rejony.

 

aplio_300_400_fuzja.jpg

 

Oprogramowanie do badań echokardiograficznych

 

Tryb DOPPLER CIĄGŁY (CW) 

Tryb Doppler tkankowy spektralny i Doppler tkankowy kolorowy

Tryb FLEX-M-MODE  - Anatomiczny tryb M z możliwością dowolnego ustawienia linii ciecia pod dowolnym kątem w czasie rzeczywistym, na obrazie zamrożonym z pamięci CINE

Oprogramowanie do badań Stress Echo – próba wysiłkowa i farmakologiczna

 

 

WMT – Wall Motion Tracking

 

analiza ilościowa Strain i Strain Rate wykonana za pomocą metody 2D Speckle wyliczająca parametry ruchu mięśnia sercowego w oparciu o analizę przemieszczania się tzw. markerów akustycznych na obrazach. 

Funkcja posiada unikalną możliwość: wybór do analizy wsierdzia i nasierdzia oraz możliwość uśrednienia uzyskanych wyników co pozwala dużo wcześniej ocenić zmiany

 

CEUS – Contrast Enhanced Ultrasound 

 

Zaawansowane technologie obrazowania z zastosowaniem środków kontrastowych nowej generacji CEUS, zarówno przy użyciu wysokiego jak i niskiego indeksu mechanicznego

System może również wykorzystywać metodę niskich MI z użyciem Pulse Subtrakcji do lepszej wizualizacji środków kontrastowych (SonoVue)

 

aplio_kontrast.jpg

 

Oprogramowanie MicroPure

 

Innowacyjne narzędzie kliniczne pomagające w identyfikacji mikrozwapnień, które jest znacznikiem potencjalnych zmian nowotworowych piersi oraz innych organów.

Technika ta wyróżnia automatycznie wykryte zwapnienia, przedstawiając je w postaci białych plamek na maskowanym obrazie 2D.

MicroPure jest bardzo skutecznym wsparciem dla dokładnego wykonywania biopsji pod kontrolą USG

 

Obrazowanie 3D/4D – trójwymiarowy obraz struktur przestrzennych

 

Oprogramowanie 3D/4D do analizy objętości (do badań wolumetrycznych), które generuje trójwymiarowy obraz struktur przestrzennych w czasie rzeczywistym. Cały proces nie wymaga żadnej dodatkowej ingerencji ze strony użytkownika i jest uzyskiwany automatycznie przy użyciu sondy wolumetrycznej.

 

Luminance

 

Innowacyjna technika renderingu pozwalająca otrzymać realistyczne obrazy o doskonałej jakości i głębi. Pozycja doświetlenia bryły 3D pozwala rozróżnić wiele detali, zmian patologicznych oraz wad.

 

Mulitiview

 

Możliwość wygenerowania serii równoległych płaszczyzn pozwala dokładniej pozycjonować i śledzić przebieg zmiany w danej strukturze. Płaszczyzny mogą być ustawiane pod dowolnym katem w stosunku do śledzonej zmiany co znacząco skraca czas badania.

 

 aplio_luminance.jpg aplio_multiview.jpg