Ultrasonografy
Canon Medical Systems

diagnostyka układu
mięśniowo-szkieletowego
– MSK
Serie aparatów:

wykorzystywane w badaniach MSK

Sondy wysokoczęstotliwościowe:Sonda 22 MHz


Bardzo wysoka częstotliwość, niewielkie wymiary czoła głowicy.
Głowica typu Hockey Stick o częstotliwości 22 MHz, współpracująca z systemami Aplio serii „i”, obrazuje w zakresie bardzo wysokich częstotliwości, potrzebnych w najbardziej wymagających badaniach małych narządów.
Nowe możliwości:
• Bardzo wysoka rozdzielczość
• Ergonomiczna budowa z 8-milimetrowym czołem i cienkim kablem, znakomita do badania więzadeł pobocznych palców oraz innych struktur ręki
• Możliwość obrazowania przepływów w trybie SMI

Sonda 24 MHz


Niezwykła widoczność szczegółów, wyjątkowa wszechstronność.
Głowica o częstotliwości 24 MHz, współpracująca z systemami serii Aplio serii „i”, pracująca w poszerzonym pasmie częstotliwości z zastosowaniem technologii iDMS, pozwala uzyskać bardzo szczegółowe obrazy o znakomitej rozdzielczości w bliskim polu widzenia, umożliwiając wizualizację drobnych struktur, takich jak nerwy lub ciała obce w obrębie narządu ruchu.

Sonda 33 MHz


Bardzo wysokie częstotliwości. Perfekcyjne obrazowanie małych narządów.
Canon Medical kontynuuje rewolucyjne innowacje, wprowadzając nową głowicę o częstotliwości 33 MHz. Ta głowica bardzo wysokiej częstotliwości jest w stanie pokazać detale warstw skóry, ale także powierzchownie położone ścięgna i więzadła, z dotychczas niespotykaną dokładnością. Nowa, matrycowa głowica liniowa Canona i33LX9, oparta jest o technologię iDMS w paśmie częstotliwości do 33 MHz, ukazującą najdrobniejsze szczegóły w bliskim polu widzenia, szczególnie użyteczna w obrazowaniu MSK, reumatologii i dermatologii.


Nowa, ulepszona technologia głowic matrycowych Canona (iDMS) pozwala lepiej kontrolować formowanie wiązki, umożliwiając tworzenie supercienkiej warstwy obrazowania w obu płaszczyznach i uzyskanie obrazu o nadzwyczajnie wysokiej rozdzielczości, z ogniskowaniem na całej głębokości od bliskiego do dalekiego pola widzenia. Ta nowa generacja głowic matrycowych, unikalny produkt firmy Canon Medical, jest rozwinięciem dotąd stosowanej przez nas przez wiele lat technologii matrycowej.


PRZYKŁADY BADAŃ

Sonda 22 MHz


PRZYKŁADY BADAŃ

Sonda 24 MHz
Przyczep mięśnia dwugłowego, badany systemem Aplio i800 z głowicą 24 MHz

Obrazowanie stawu skokowego


PRZYKŁADY BADAŃ

Inne sondy:

17MHz

17MHz


17MHz

17MHz


Technologie Canon Medical Systems stosowane w badaniach MSK


SMI – Superb Microvascular Imaging

Wizualizacja mikroprzepływów o niskich prędkościach.


Superb Micro-vascular imaging (SMI) łączy w sobie bardzo wysoką czułość w obrazowaniu wolnych przepływów, niezwykłą szybkość odświeżania obrazu (frame rate) i redukcję artefaktów ruchowych. Te właściwości mają kluczowe znaczenie w wykrywaniu i ocenie stanów zapalnych o małym nasileniu.

Odczyn zapalny w wyniku urazu zazwyczaj związany jest ze wzmożonym przepływem krwi. Może to być jednak trudne do uwidocznienia, zwłaszcza w drobnych strukturach o dużej spoistości. Szczególnie trudne do uchwycenia są zaburzenia unaczynienia ścięgien. Zdolność SMI do uwidoczniania najwolniejszych przepływów i najdrobniejszych naczyń może bardzo pomóc w tych sytuacjach.

Standard w systemach Aplio i700, i800, i900 opcja w i600, systemach serii „a” oraz Xario 200G.


Multi-Beam

Wizualizacja mikroprzepływów o niskich prędkościach.


Technologia wielowiązkowa Multi-beam pozwala na rozwinięcie trybu iSMI w systemach serii „i”. Umożliwia uwidocznienie dużych obszarów zaintersowania (ROI) z jeszcze bardziej skuteczną eliminacją szumu, podczas gdy czułość w obrazowaniu wolnych przepływów jest jeszcze wyższa niż we wcześniejszych wersjach trybu SMI.


SMI


Jakość obrazu w B-mode


SMI

MSK-Beam, doskonałe obrazowanie igły


Krystaliczne obrazy dla pewniejszego rozpoznania:

prof. C Martinoli – Ultrasound dissection of rotator cuff tendons (badanie USG stożka rotatorów)
Wyposażony w unikalną technologię ultradźwiękową, system Aplio i800 Canon Medical zapewnia bezprecedensową rozdzielczość obrazu, umożliwiającą szybkie i wiarygodne rozpoznania w obrazowaniu układu mięśniowo-szkieletowego.Materiały do pobrania:Katalog ultrasonografów

Canon Medical Systems


Broszura – Sondy wysokoczęstotliwościowe

Canon Medical Systems
Warsztaty ECR 2019:Prof. C. Martinoli, Włochy


Prof. H.Gruber, Austria


Dr E.Skalla, Austria


Prof. P. Peetrons, BelgiaZobacz webinary Canon – MSK:Carpal Tunnel Syndrome: from the diagnosis to the treatment

PD. Dr. Hannes Gruber
Associate Professor of Radiology, Head of the Department of Diagnostic and Interventional Sonography, Medical University of Innsbruck, Department of Radiology, Innsbruck, Austria

PD. Dr. Alexander Loizides
Associate Professor of Radiology, Deputy Head of the Department of Diagnostic and Interventional Sonography, Medical University of Innsbruck, Department of Radiology, Innsbruck, AustriaUltrasound & Guided interventions: High-resolution ultrasound of shoulder

Dr. Jan Veryser, MD
Radiologist at Open MRI Zen (private center), Sluis, the Netherlands.
Member of a ESSR subcommittee for Imaging Guided Intervention.

Dr. Ramon Balius, MD
Musculoskeletal Diagnostic Imaging & Sports Medicine Specialist at the Sports Catalan Council, Barcelona, Spain; and at the Clinica Diagonal Barcelona, Spain. Consultant of Watford FC.

TMS Sp. z o.o. jest wyłącznym, autoryzowany przedstawicielem na terenie Polski firm:


Autoryzowany przedstawiciel firm: