Blog

Credibly reintermediate backend ideas for cross-platform models. Continually reintermediate integrated processes through technically sound intellectual capital.
Ten-Niezwykły-MRI-Lublin-1200x696.png
22/lis/2019

29 listopada, Lublin

Warsztaty TMS/Canon Medical Systems – DIAGNOSTYKA ONKOLOGICZNA PIERSI

Celem warsztatów jest zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy wymaganej do prawidłowego wykonania badania MR piersi oraz do samodzielnej interpretacji wybranych schorzeń onkologicznych.

SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ ZWRÓCILIŚMY NA NASTĘPUJĄCE ASPEKTY:
 • dostępność pełnowymiarowych stacji lekarskich które umożliwią analizę licznych przypadków badań RM w warunkach klinicznych. Wszystkie przypadki będą komentowane i omawiane przez ekspertów.
 • wysokiej jakości obrazy pochodzące z badań wykonanych na systemach MRI Canon Medical Systems.
 • zaawansowane środowisko post-processingu Canon OLEA Medical, dzięki któremu praca ze stacjami będzie szybka i dokładna.


P1322579-1200x900.jpg
13/lis/2019

12 listopada 2019 r. w ostrowskim szpitalu odbyło się uroczyste otwarcie dwóch nowoczesnych pracowni diagnostycznych, wyposażonych przez Fundację WOŚP. Sprzęt został sfinansowany ze środków zebranych podczas 27 Finału WOŚP i wart jest blisko 4 mln zł!

Sercem pracowni tomografii komputerowej jest teraz AQUILION PRIME SP, firmy Canon Medical Systems!

– To jakość, jakiej nie powstydziłyby się najlepsze kliniki na świecie! – powiedział podczas uroczystości przekazywania sprzętu Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

– Kosmiczny sprzęt! Jeszcze rok temu mogliśmy tylko o nim pomarzyć, ale, jak widać, marzenia się spełniają – podziękował Fundacji WOŚP dyrektor szpitala Dariusz Bierła

 

My również, bardzo serdecznie dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Szpitalowi w Ostrowiu Wielkopolskim, za zaufanie i docenienie technologii Canon Medical Systems!


2019-09-09-08_59_40-Warsztaty-Canon-Olsztyn-_-Warsztaty-Canon-Olsztyn-1200x499.png
09/wrz/2019

W kolejnej edycji warsztatów „Ten Niezwykły MRI”, organizowanych tym razem w okolicach Olsztyna, postaramy się wskazać jakie jest miejsce rezonansu magnetycznego w diagnostyce obrazowej zmian patologicznych twarzoczaszki.

Celem warsztatów jest zdobycie pod okiem wykładowców praktycznej wiedzy wymaganej do samodzielnej oceny wybranych zagadnień dotyczących diagnostyki twarzoczaszki, głównie w populacji dziecięcej.

FORMA WARSZTATÓW:

 • program opracowany wspólnie ze specjalistami w dziedzinie
 • wykłady + warsztaty praktyczne na stacjach lekarskich
 • pokaz możliwości nowoczesnych technik diagnostycznych w zakresie badania MR, ale również TK i USG jako metod komplementarnych do badania MR

SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ ZWRÓCILIŚMY NA NASTĘPUJĄCE ASPEKTY:

 • Przedstawienie zagadnień klinicznych z zakresu chirurgii szczękowej i neurochirurgii w korelacji z badaniami obrazowymi
 • dostępność pełnowymiarowych stacji lekarskich które umożliwią analizę licznych przypadków badań RM twarzoczaszki w warunkach klinicznych. Wszystkie przypadki będą komentowane i omawiane przez ekspertów.
 • zaawansowane środowisko post-processingu OLEA Medical, dzięki któremu praca ze stacjami będzie szybka i dokładna. Oprogramowanie jest wyposażone w moduły ułatwiające ocenę zaawansowanych parametrów diagnostycznych oraz tworzenie raportów

UCZESTNICY POZNAJĄ:

 1. Zagadnienia z zakresu anatomii m.in. struktur kąta mostowo-móżdżkowego, kości skroniowej , w tym nerwu twarzowego w badaniu MR
 2. Możliwości oceny morfologicznej i czynnościowej stawów skroniowo-żuchwowych w badaniu MR
 3. Algorytm diagnostyczny w kraniosynostozach.
 4. Wybrane patologie struktur regionu kąta mostowo-móżdżkowego, przewodu słuchowego wewnętrznego i ucha wewnętrznego.
 5. Wybrane patologie ucha środkowego, przewodu słuchowego zewnętrznego i wyrostka sutkowatego.
 6. Wartość diagnostyczną badania MR w ocenie zmian torbielowatych szyi u dzieci.

Zapraszamy do uczestnictwa.

 
TMS Sp. z o.o. jest wyłącznym, autoryzowany przedstawicielem na terenie Polski firm:


Autoryzowany przedstawiciel firm: